ایثارگران ونک

( بازماندگان کاروان عشق (راه کاروان عشق از میان تاریخ می گذردو هرکس در هرزمان بدین صلا لبیک گویداز ملازمان کاروان کربلاست

ایثارگران ونک

( بازماندگان کاروان عشق (راه کاروان عشق از میان تاریخ می گذردو هرکس در هرزمان بدین صلا لبیک گویداز ملازمان کاروان کربلاست

اسلايدر

ساعت فلش مذهبي قرآن آنلاين

تقویم

فالطالع بينيفال روزانه
فالطالع بينيفال روزانه

حديث تصادفي

$
ایثارگران ونک
سلام بر آنانی که بر خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم؛از نفس افتادندتاما از نفس نیفتیم؛ رفتند تا مابمانیم؛ شیرمردان ولایتمداری که ثابت کردند که اهل کوفه نبودندونیستند ونگذاشتند رهبرومقتدایشان در عین تنهائی ؛تنها بماند واکنون باز ماندگان آن قافله سراپا عشق با هزاران زخم گوش بفرمان ولی ومقتدایشان ؛ جان برکف آماده اند تا طومار نامردمان ونااهلان زمان را برهم بپیچند.اللهم عجل لولیک الفرج.
پيوندها

ابزار آپلود

آخرين نظرات


🔹آخرین تصمیمات درباره معافیت و کسر خدمت ایثارگران

🔸با تصویب قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی و قانون بودجه سال۹۶، تغییرات مهمی در موضوع معافیت و کسر خدمت فرزندان ایثارگران ایجاد شد که به‌دلیل اختلاف‌ نظرهای زیادی که در این‌باره به‌وجود آمد، در ابلاغ و اجرا با مشکلاتی مواجه شد.
 اصرار مجلس و نمایندگان بر اجرای قانون مصوب و از سوی دیگر عدم‌ابلاغ این قوانین و نظراتی که ستاد کل نیروهای مسلح در این زمینه داشت، این مصوبات قانونی را با تأخیر چندماهه مواجه کرد.
با پیگیری فراکسیون ایثارگران مجلس، جلسه‌ای مشترک بین ستاد کل نیروهای مسلح و مجلس در این‌باره تشکیل شد و توافقات زیر در این جلسه مشترک که با حضور رئیس مجلس و سردار سرلشکر باقری تشکیل شده بود به سرانجام رسید. در این جلسه مقرر شد بند 5تبصره 11 قانون بودجه سال96 هرچه سریع‌تر اجرایی شود. براساس این بند فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم‌غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی، مشمول ردیف اول جدول با اعمال 50درصد تخفیف می‌شوند. برای شفاف‌شدن این بند به تشریح آن می‌پردازیم:
الف- ایثارگران مشمول ماده 45 شامل رزمندگان، جانبازان و آزادگان می‌شوند لکن نکته قابل تأمل در ماده 45 این است که رزمندگان، جانبازان و آزادگانی که وصف آنان در این ماده آمده است را شامل می‌شود یا عموم آنان را شامل می‌شود؟‌ آنچه که در ماده 45 آمده است جانبازان 25درصد و بالاتر، آزادگان باسابقه 24 ماه اسارت و رزمندگان با 30‌ماه حضور در جبهه را دربرمی‌گیرد. علاوه بر آن آزادگان، رزمندگان و جانبازانی که شرایط فوق را به‌صورت مستقل ندارند ولی جمع سوابق جانبازی، اسارت و رزمندگی آنان به عدد 30می‌رسد هم می‌توانند مشمول ماده 45 شوند.
ب- فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 علاوه بر استفاده از این ماده مشمول استفاده از امتیاز این بند می‌شوند.
پ- شرط استفاده از تسهیلات این بند، عدم‌غیبت آنان و انجام خدمت وظیفه عمومی پدرشان است.
ت- فرزندان ایثارگران با هر مقطع تحصیلی مشمول استفاده از تسهیلات این بند می‌شوند.
ث- فرزندان ایثارگران مشمول ردیف اول جدول میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت بوده و با پرداخت 50درصد از مبلغ تعیین شده یعنی، 50میلیون ریال از خدمت معاف می‌شوند.
ج- محدودیتی در تعداد فرزندان یک ایثارگر در استفاده از تسهیلات این بند وجود ندارد.
علاوه بر آن توافق شد بند «د» ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه، در طول برنامه، سالانه حداکثر 20هزار نفر را براساس بالاترین درصد جانبازی، سابقه اسارت و مدت جبهه مشمول کسر خدمت نماید. برابر قانون برنامه ششم، بند «د» ماده 88 به شرح زیر به انتهای ماده 45قانون خدمت وظیفه عمومی ملحق می‌شود:
- فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هر‌ماه حضور یک‌ماه کسر خدمت از نظام وظیفه
- فرزندان آزادگان به ازای هر‌ماه اسارت یک‌ماه کسر خدمت از نظام وظیفه
- فرزندان جانبازان به ازای هر درصد جانبازی یک‌ماه کسر خدمت از نظام وظیفه.
برای جانبازان، درصد کمیسیون‌های پزشکی بنیاد و نیروهای مسلح معتبر است. ضمنا حکم بند «د» ماده 88 قانون برنامه ششم بر حکم تبصره 2ماده 33 قانون احکام دائمی حاکم خواهد بود و کاهش درصد، سابقه اسارت و مدت جبهه که به‌منظور اصلاح ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی پیش‌بینی شده بود، قابلیت اعمال نخواهد داشت.
—نکته حائز اهمیت در اعمال بند «د» ماده 88 عدم‌محدودیت تعداد فرزندان ایثارگران در استفاده از مزایای این تسهیلات قانونی است. با عنایت به اینکه جزئیات این توافق هنوز ابلاغ نشده است فرزندان ایثارگران باید دقت کنند در اعزام به خدمت مرتکب غیبت نشوند، زیرا احتمال اینکه درصورت غیبت از بخشی از تسهیلات مورد نظر محروم شوند، وجود دارد. ضمنا برابر اعلام رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح سربازان در حال خدمت در اولویت بهره‌مندی از تسهیلات درنظر گرفته شده، خواهند بود

موافقين ۰ مخالفين ۰ ۹۶/۰۸/۰۳